Mnozí návrat komunistů a jejich pomahačů podceňují

 

Demonstrace umělců za odvolání šéfa Úřadu vlády Stanislava Grosse opětovně upozornila na problém zvaný staré struktury. Premiér, který je profesionálním politikem, a měl by tudíž o politice hodně vědět, se veřejně zastává svého důvěrníka, který byl na sklonku existence komunistické diktatury důstojníkem a velitelem roty v pohotovostním pluku ministerstva vnitra.

 

Těch pohotovostních pluků, které mělo vedení KSČ připraveny už v roce 1948 k potlačení odporu obyvatelstva proti připravovanému komunistickému puči, těch pohotovostních pluků, které už v v roce 1948 mlátily studenty, kteří se vydali na Pražský hrad podpořit rozhodnutí Edvarda Beneše. Těch pluků, které se podílely na zatýkání představitelů Československa v roce 1968 a rozháněly krvavě demonstranty o rok poději. Těch pluků, které se nepřestaly cvičit ke krvavým zásahům proti vlastnímu obyvatelstvu a byly oporou okupantům. Ostatně ty samé pohotovostní pluky používané KSČ brutálně zasahovaly při demonstracích v lednu 1989 a opětovně proti studentům v listopadu. Mlátily by nás dodnes, pokud bychom se komunistické represi aktivně nebránili.

 

Nelze přejít bez povšimnutí postoj novopečeného premiéra Grosse, který se tak okatě drží svého oblíbence. Tímto postojem jsem už o jeho morálním profilu ztratil veškeré iluze. Jak bych mu mohl důvěřovat, jestliže si jako nejbližšího spolupracovníka vybere takového muže? Gross mi připomíná jiného vlivného politika ČSSD,  který kdysi tak vehementně obhajoval svého generálního sekretáře Srbu - Jana Kavana. Takových je v parlamentu a na úřadech více.

 

Mnoho lidí se mylně domnívá, že problém návratu starých struktur souvisí jen s jejich nezkrotným kariéristickým pudem nebo že jim jde o pozice, které přinášejí peníze.  Zapomínají, že je tady vojenským a konspirativním způsobem pracující komunistická organizace. Pracuje se stejným elánem a na stejných cílech, jen zatím nemá k dispozici všechny potřebné mocenské nástroje.

 

Hodně lidí se mylně domnívá, že návrat ke starým pořádkům, není vůbec možný. Představte si tedy následující scénář, který už komunisté jednou uplatnili v praxi.

 

KSČM předhoní v popularitě ČSSD (stalo se) a v dalších volbách získá spolu s ní více hlasů než pravice (v podstatě současný stav).  KSČM zablokuje sestavení vlády pravice a spolu s ČSSD oděná v rouše beránčím plným slibů o demokratickém vládnutí, se skutečně ujme vlády. Levicové křídlo v ČSSD posílí a přívrženci podřídí sociální demokraty KSČM. To umožní komunistům dalekosáhlé změny.

 

Obsadí silové rezorty, vyvolají diplomatickou roztržku se Spojenými státy a požádají o vystoupení z NATO. V EU vyvolají takový rozruch, že dojde k izolaci České republiky (mnohem větší něž kdysi Rakouska za nástupu Svobodných). To bude komunistům vyhovovat. Vyhlásí novou zahraniční orientaci za originální řešení a budou hledat spojence na východě (Rusko a Čína).

 

Rychle zavedou cenzuru médií. Nejprve ovládnou Českou televizi a Český rozhlas. Potom se postarají o odvolání nepohodlných redaktorů i z jiných médií. Doporučí jim, aby dělali jinou práci nebo jí šli dělat do zahraničí. V normalizování společnosti jsou komunisté mistry. Jakmile ovládnou média, spustí další kolo výměn vedení v důležitých institucích a obsadí je vybranými kádry. Obrátí se proti šlechtě a budou dštít oheň na sudetské Němce, české emigranty atd. Komunisté nás rozhádají se sousedy, začnou Rakouskem a Německem, později z Polskem, Maďarskem a se Slovenskem, protože budou mít jinou zahraničně politickou orientaci. Izolují nás v EU a požádají o vystoupení.

 

To všechno bude probíhat za hlasité komunistické kampaně, ohánějící se národní zájmy. Pod tímto pláštíkem zastaví komunisté okamžitě restituce, jiné zpochybní (například šlechtické restituce, takové náznaky se už dějí). Komunisté odradí západní zahraniční investory s odůvodněním , že vykrádají republiku (přečtěte si jejich interní materiály), zato nebudou bránit pochybným investicím z jiných zemí. Provedou postupné a později masivní zestátnění firem. Mohou se také inspirovat ruským nebo čínským vzorem, který povoluje podnikání jen pro nepolitické a spřátelené kliky. Nepoddajné podnikatele pro výstrahu zavírají, jiní musí utíkat za hranice. Podnikat může jen úzká skupina spřátelená s komunistickými kádry a tajnou policií.

 

K uskutečnění svých tajných cílů potřebují komunisté už jen tři věci. Lhostejnost a naštvanost velké části české populace, volební vítězství levice a ovládnutí ČSSD. K tomu už nepotřebují moc času. Jsou nejpočetnější stranou s vojenskou disciplinou a s velkým odhodláním. Mají k dispozici mnoho bývalých členů, estébáků, milicionářů atd, kteří se k nim v praví okamžik přidají. ČSSD je vnitřně rozpolcená a oslabená.

 

Komunistům stačí navodit volební situaci podobnou roku 1946. Pak už si budou vědět rady. Do dalších parlamentních voleb nám zbývají už jen měsíce. Komunisty nelze vychovat, platí na ně jedině pevné postoje ve společnosti. Komunisty také nelze přesvědčit, ale je možné je porazit. Pokud budou komunistům demokratické síly společnosti nadále ustupovat, bude se jit otevírat volné pole pro jejich působení. Proto byla tak důležitá úspěšná demonstrace za odstoupení důstojníka pohotovostního pluku KSČ z Úřadu vlády.  21.8.2004 (lid)