Železného dluhopisy

Deset miliard z našich kapes za dluhy jediného člověka?! To je několik tisíc od každé rodiny, pro soukromou televizi, která je majetkem jejích vlastníků a přináší jim trvale zisky. Nova je pro nás dražší než veřejnoprávní televize a přitom nemá žádnou takovou funkci. A navíc. Proč bychom měli platit dluhy někoho jiného! Aby se na náš účet dobře bavil?
  
Pomyslnou tisícovku ze svých daní zaplatí také policisté, soudci s jejich rodinami, kteří se posouzením trestné činnosti pana Železného už dva roky zabývají. Senátoři to už pochopili. Rozhodli po právu, že senátorská imunita nemá ochraňovat člena Senátu před jeho vlastním porušováním zákona nebo dokonce trestnou činností. Doufejme, že to chápe i novopečený prezident a nepodlehne pokušení amnestovat svého přítele po případném soudním rozhodnutí.
  
Odpovědnost musí vyvodit i současná vláda, přestože řeší problém z minulého volebního období vlády opoziční smlouvy. Měla by okamžitě vyměnit celou Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, která mohla proti jednání Železného zasáhnout a celý podfuk mu ztížit. Tu samou odpovědnost mají poslanci mediální rady v parlamentu včele s Langrem.
  
Jednání pana  Železného se řadí k miliardovým skandálům jakými jsou případy Koženého nebo IPB. Je to stále stejná píseň. Znepokojující ale je, že namísto zintenzivnění práce na těchto nejtěžších případech, jsou při další „reorganizaci“ od policie propouštěni mladí a kvalitně vyškolení policisté, kteří se případy nejtěžší ekonomické kriminality už měsíce detailně zabývají? Jak dlouho budeme ještě tento skandální postup na ministerstvu vnitra trpět?
   
Ano skutečně by se měly vydat Železného dluhopisy, které by měl prodávat pan Železný osobně. Mohou si je koupit ti, kteří ho mají rádi. Zbytek dluhu ať zaplatí svým majetkem a pokud to nebude stačit, bude si zbytek muset odsedět, jako všichni ostatní dlužníci.    16.3.2003 (lid)