29.10.2002     "Superrychlí" stihači.
     "Superrychlý" stihač je označení pro politika, který stihne mnohem více práce než obyčejný smrtelník. Jan Kavan například stihne být platným poslancem křehké vládní koalice, která má převahu jediného hlasu v Praze a zároveň předsedat Valnému shromáždění OSN v New Yorku. Vladimír Železný zase podle svých slov bez problémů stihne být ředitelem televize Nova a zároveň senátorem. Pavel Rychetský stihne být dobrým ministrem spravedlnosti, místopředsedou vlády a senátorem v jedné osobě. Mimochodem senátorem byl už v uplynulém období. Asi sám dobře ví, že to taková honička přece jenom není. Spousta jiných politiků pro změnu stihne zasedat v několika dozorčích radách zároveň nebo má několik důležitých „kumulovaných“ funkcí. A tak dále, a tak podobně.
    Odcházející senátor a podnikatel v jedné osobě Václav Fischer ostatně po třech letech práce v Senátu sám nyní přiznal, že skloubit povinnosti odpovědného majitele i senátora v jedné osobě není dost dobře možné.
     Celá věc má ještě jeden důležitý rozměr. Funkce Senátora se může hodit. Například jako pojistka všeho druhu - pro případ trestního stíhání, pro případ pádu vlády. Šest let jistoty a dalším nezanedbatelným příjmem k tomu, to stojí za námahu. Stačí přesvědčit jen pár tisíc voličů (peníze dá strana ze státní pokladny),  kteří ke zvolení senátorem v naší apolitické zemi stačí. (lid)