Seznam popravených pro politické trestné činy v období od 25.2.1948

Příjmení Jméno

Narozen

Místo narození

Poprava

Věz. Trestné činy
1. Prieložný Ladislav

15.09.1923

Čadca

4.1.1949

BA

velezrada
2. Choc Miloslav

19.01.1925

Praha

19.2.1949

PP

vojenská zrada, vyzvědačství, vražda
3. Šádek Slavoj

03.03.1926

Brno

19.2.1949

PP

vojenská zrada; úklady
4. Bacílek Karel

25.03.1920

Zdice

24.5.1949

PP

velezrada, vyzvědačství
5. Kovaříček Boris

21.05.1924

Praha

24.5.1949

PP

velezrada, vyzvědačství
6. Hruška Josef

13.4.1883

Praha

25.5.1949

PP

velezrada, vyzvědačství
7. Píka Heliodor

3.7.1897

Štítina

21.6.1949

PM

vojenská zrada, zneužití služební moci
8. Riopka Vasil

08.09.1913

Velký Vislok - Polsko

1.7.1949

BA

velezrada, krádež, příprava úkladů
9. Gonic Josef

04.03.1902

Kyjov na Moravě

18.7.1949

PP

velezrada
10. Hubálek Bohuslav

11.10.1903

Vysoké Mýto

18.7.1949

PP

velezrada, vyzvědačství
11. Jebavý Miroslav

27.08.1911

Háje u Semil

18.7.1949

PP

velezrada, vyzvědačství
12. Sabela Karel

12.12.1900

Český Těšín

18.7.1949

PP

velezrada, vyzvědačství
13. Sok Viliam

31.12.1902

Beroun

18.7.1949

PP

velezrada, vyzvědačství
14. Sedláček Jan

30.12.1912

Cotkytle u Zábřehu

3.10.1949

BM

velezrada
15. Urban Benjamín

25.11.1908

Jakubovice u Zábřehu

3.10.1949

BM

velezrada
16. Černý Gustav

15.08.1921

Moravská Liesková

18.10.1949

BA

vojenská zrada, vražda, úklady - přípravy
17. Borkovec Jaroslav

16.06.1906

Jaroměř

5.11.1949

PP

velezrada
18. Čančík Emanuel

30.07.1906

Temešvár

5.11.1949

PP

velezrada
19. Charvá Josef

28.07.1923

Praha

5.11.1949

PP

velezrada
20. Janda Vratislav

01.08.1913

Úžice u Kralup

5.11.1949

PP

velezrada
21. Polesný Vratislav

30.03.1923

Rataje

5.11.1949

PP

velezrada
22. Prokeš Květoslav

2.6.1897

Rudolfov u Zábřehu n.M.

5.11.1949

PP

velezráda, vyzvědačství
23. Hořejš Josef

05.12.1910

Chlumín, o. Mělník

7.1.1950

PP

velezrada, vyzvědačství, nedokonaná vražda
24. Klempt Bohumil

17.05.1920

Most

7.1.1950

PP

velezrada; vyzvědačství, nedokonaná vražda
25. Novotný Kamil

12.08.1903

Zlonice

7.1.1950

PP

velezrada, vyzvědačství, nedokonaná vražda
26. Plzák Josef

18.04.1920

Chrást u Plzně

7.1.1950

PP

vyzvědačství, vražda
27. Hoche Bedřich

02.06.1914

Ústí nad Labem

14.2.1950

PP

vyzvědačství
28. Jaško Bernard

22.04.1923

Černová

17.2.1950

BA

vyzvědačství
29. Kalinaj Pavel

23.10.1915

Bjacovce, o. Levoča

17.2.1950

BA

vyzvědačství, velezrada
30. Púčík Albert

07.10.1921

Dolní Motešice – Slov.

20.2.1950

BA

velezrada, vyzvědačství
31. Tesa Eduard

19.06.1922

Budapešt

20.2.1950

BA

vyzvědačství
32. Tunega Anton

07.08.1925

Dolní Motešice – Slov.

20.2.1950

BA

velezrada, vyzvědačství
33. Vardžik Jan

04.07.1921

Velké Žbince

6.5.1950

BA

velezrada, vyzvědačství
34. Bušek Karel

01.03.1920

Nové Hořovice

19.5.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
35. Lindner Ladislav

19.12.1924

Tuehovice, o. K. Vary

19.5.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
36. Broj Stanislav

28.09.1901

Volduchy

23.5.1950

PP

velezrada
37. Černý René

26.06.1914

Kvíček

23.5.1950

PP

velezrada
38. Petelík Čeněk

24.07.1917

Mitweide, Sasko

23.5,1950

PP

velezrada, sabotáž
39. Plešmíd Miroslav

15.10.1912

Praha

25.5.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
40. Pohl Josef

15.04.1914

Kostelec nad Orlicí

25.5.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
41. Nechanský Jaromír

04.12.1916

Praha

16.6.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
42. Wahl Veleslav

15.05.1922

Praha

16.6.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
43. Rod František

13.09.1902

Stará Říše, o. Třešť

17.6.1950

BM

velezrada
44. Tuček Jan

07.05.1916

Vídeň

17:6.1950

BM

velezrada
45. Veselý Karel

01.01.1917

Jihlava

17.6.1950

BM

velezrada
46. Bahník Jaroslav

02.03.1927

Plzeň

24.6.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
47. Buchal Jan

30.05.1913

Litova, o. Tišňov

27.6.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
48. Horáková Milada

25.12.1901

Praha

27.6.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
49. Kalandra Záviš

10.11.1902

Frenštát pod Radhoštěm

27.6.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
50. Pecl Oldřich

14.09.1903

Bohuslavice u Kyjova

27.6.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
51. Havlíček František

07.08.1925

Praha

6.9.1950

PP

velezrada, vyzvědačství, zběh
52. Vetejška Jaroslav

14.05.1926

Batelov

6.9.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
53. Goldšmíd Josef

15.07.1913

neudáno

23.9.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
54. Kalitka Štěpán

25.02.1927

Lucku - Polsko

23.9.1950

PP

velezrada, vražda
55. Lacko Vojtěch

09.05.1917

Biele, o. Lučenec

7.10.1950

PP

velezrada, vražda nedokonaná
56. Skokan František

12.10.1912

Dolní Němčice, o. J. Hradec

7.10.1950

PP

velezrada, vyzvědačství
57. Šatana Claudius

13.09.1916

Kroměříž

7.10.1950

PP

paragraf $/1,2 z. č. 231/48, vyzvědačství
58. Lednický Augustin

01.08.1924

Malá Lednice, o. Rájec

10.10.1950

8A

velezrada, vyzvědačství, zběhnutí
59. Daněk Karel

29.09.1923

Karolín, o. Blansko

14.10.195P

BM

velezrada
60. Daněk Antonín

24.04.1927

Karolín, o. Blansko

14.10.1950

BM

velezrada
61. Dvořák František

13.10.1923

Hodonín

14.10.1950

BM

velezrada
62. Janouch Jiří

18.12.1929

Viklice

21.10.1950

PP

velezrada, vyzvědačství, pokus vraždy
63. Kodet Jiří

24.08.1929

Zdice u Hořovic

21.10.1950

PP

velezrada, vyzvědačství, spolčení vraždy
64. Kysela Jaroslav

04.02.1932

Chotěboř

21.10.1950

PP

velezrada, vyzvědačství, pomoc k vraždě
65. Tippl Václav

03.09.1930

Praha

21.10.1950

PP

velezrada, vyzvědačství, pokus vraždy
66. Jánošík Antonín

26.07.1926

Lidečko

24.10.1950

UH

velezrada
67. Lenhard Rudolf

12.01.1918

Horní Lideč

4.10.1950

UH

velezrada
68. Mana František

22.10.1910

Horní Lideč

24.10.1950

UH

velezrada
69. Bibza Samuel

23.11.1912

Malý Čepčín

18.12.1950

BA

velezrada, vyzvědačství
70. Houfek Bohuslav

17.02.1919

Heřmanův Městec

18.12.1950

PP

velezrada, vyzvědačství, vražda
71. Judytka Bedřich

13.05.1914

?

18.12.1950

PP

velezrada, vyzvědačství, spoluvina na vraždě
72. Nosák Ladislav

16.10.1916

Kamenná Porubka

18.12.1950

BA

velezrada, vyzvědačství
73. Žingor Viliam

30.07.1912

Bystrica, o. Martin

18.12.1950

BA

velezrada, vyzvědačství
74. Vrba Jaromír

05.07.1920

Strážisko, o. Prostějov

19.12.1950

BM

velezrada, vražda
75. Lančarič Rudolf

15.08.1914

Grenwille - USA

17.2.1951

PP

vyzvědačství, velezrada
76. Junek Václav

09.09.1906

Mokřice u Sedlčan

16.3.1951

PP

velezrada, vražda
77. Lacina Alois

25.03.1904

Koubalova Lhota

16.3.1951

PP

velezrada; vražda
78. Máša Karel

27.01.1905

Koubalova Lhota

16.3.1951

PP

velezrada, vražda
79. Dancák-Fertál Ondrej

13.12.1905

Mikeschovci - USA

21.7.1951

BA

vražda, úklady proti státu
80. Kořínek Vladimír

23.07.1911

Žleby

10.4.1951

PP

velezrada,návod k vraždě
81. Kořínek Tomáš

07.03.1920

Žleby

10.4.1951

PP

velezrada, pokus vraždy
82. Kruliš Bohumil

01.06.1908

Žleby

10.4.1951

PP

velezrada, návod k vraždě
83. Fryč Václav

03.09.1923

Vyškov

12.4.1951

OS

velezrada, sjednaná vražda
84. Suttý Alois

01.03.1924

Traching-Německo

12.4.1951

PP

velezrada
85. Šimara Alois

14.03.1921

Lidečko u Val. Klobúk

27.4.1951

UH

velezrada
86. Zámečník Karel

08.07.1923

Vysoké Pole, o. Zlín

27.4.1951

UH

velezrada
87. Palkovič Viktor

02.11.1908

Banská Šťiavnica

19.5.1951

BA

velezrada, vyzvědačství
88. Beneš Bohuslav

05.12.1919

Svídnice, o. Chrudim

8.6.1951

PP

velezrada, vyzvědačství, zběhnutí
89. Votava František

31.03.1927

Častrov

8.6.1951

PP

velezrada, vyzvědačství, zběhnutí
90. Boháč František

02.10.1914

Lovráň

14.6.1951

BM

velezrada
91. Křižan Jan

12.11.1915

Vraný na Moravě

14.6.1951

BM

velezrada
92. Pohl Rudolf

08.03.1912

Olomouc

14.6.1951

BM

velezrada
93. Dlouhý Ing. Juraj

23.04.1907

Krakov

8.11.1951

BA

velezrada, vyzvědačství
94. Křivka Petr

21.10.1897

Kobylí

21.6.1951

BM

velezrada
95. Jank Jindřich

12.04.1925

Trhová Kamenice

28.7.1951

PP

velezrada, loupež
96. Musil Jan

20.10.1904

Sedletín

28.7.1951

PP

velezrada
97. Profous Zdeněk

07.11.1925

Dřevši u Hlinska

28.7.1951

PP

velezrada, loupež
98. Cee Ladislav

27.02.1910

Železný Brod

1.8.1951

OS

velezrada, vyzvědačství
99. Morávek Miloš

24.12.1911

Vídeň

1.8.1951

OS

velezrada
100. Polomský Josef

11.02.1924

Frýdek

1.8.1951

OS

velezrada
101. Sýkora Miroslav

13.03.1923

Paskov

1.8.1951

OS

velezrada
102. Drbola Václav

16.10.1912

Starovičky

3.8.1951

JI

velezrada, vražda
103. Kopuletý František

06.04.1913

Týn, o. Tfebfč

3.8.1951

JI

velezrada, vražda
104. Mityska Antonín

04.05.1927

Horní Újezd

3.8.1951

JI

velezrada, vražda
105. Němec Drahoslav

02.05.1931

Rokytnice, o. Třebíč

3.8.1951

JI

velezrada, vražda
106. Pařil František

27.01.1911

Vidonín, o. Žďár n. S.

3.8.1951

JI

velezrada, vražda
107. Plichta Antonín

3.1.1894

Šebkovice

3.8.1951

JI

velezrada, vražda
108. Škrdla Antonín

25.05.1917

Heraltice;o. Třebíč

3.8.1951

JI

velezrada
109. Vítkovský Otakar

06.10.1924

Vondrišeli, o. Spiš. N. Ves

4.8.1951

BA

velezrada, vyzvědačství, vojenská zrada
110. Rousek Václav

04.09.1926

Zahájí

25.8.1951

PP

velezrada, vražda
111. Fiala Oldřich

26.12.1926

Komárno

1.9.1951

PP

velezrada, vyzvědačství, vražda
112. Novák Jan

06.07.1920

Dobřany

1.9.1951

PP

velezrada, vražda
113. Bakala Sikmund

12.06.1925

Lipová, o. Zlín

4.9.1951

PP

velezrada
114. Čuba Josef

29.10.1893

Rajnochovice

4.9.1951

PP

velezrada
115. Pospíšil Miloslav

16.08.1918

Bystřice p. Hostýnem

4.9.1951

PP

velezrada
116. Rajnoch Vladimír

08.03.1925

Klosterneuburg - Rakousko

4.9.1951

PP

velezrada
117. Sporka Josef

08.01.1910

Žichovice, o. Sušice

9.10.1951

PP

velezrada, vyzvědačství
118. Chmelař Miroslav

28.03.1928

Veselí na Moravě

2.11.1951

PP

velezrada, vyzvědačství, zběhnutí
119. Vrbický Tibor

23.10.1921

Unfn, o: Skalice

2.11.1951

PP

velezrada, vyzvědačství
120. Horáček Jan

26.11.1919

Roztoky u Jilemnice

6.11.1951

PP

velezrada, vyzvědačství
121. Chovan Tomáš

28.12.1926

Gombáš

8.11.1951

BA

velezrada, vyzvědačství
122. Velecký Vladimír

21.8.1890

Hrušky u Slavkova

8.11.1951

BA

vyzvědačství
123. Očenášek Václav

26.09.1926

Tršice

9.11.1951

OL

velezrada
124. Franc Miloslav

1.10.1899

Houdkov

10.11.1951

PP

velezrada, vyzvědačství
125. Peške Jaroslav

10.08.1907

Ostrava

10.11.1951

PP

velezrada, vyzvědačství
126. Plocka Alfréd

08.09.1903

Zbraslavice, o. K. Hora

10:11.1951

PP

velezrada, vyzvědačství
127. Koukal Lubomír

08.02.1925

Mohelnice

12.12.1951

PP

velezrada, vyzvědačství, vražda
128. Doležal Leopold

27.10.1913

Brno

30.8.1952

BM

velezrada, vyzvědačství
129. Sixta Bohumil

18.10.1932

Nosislav, o. Břeclav

5.2.1952

BM

velezrada, dokonaná a nedokonaná vražda
130. Čížek Petr

02.03.1914

Vlasatice

6.2.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
131. Dvořák Jaroslav

22.06.1930

Praha

6.2.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
132. Liška Josef

28.10.1922

Přímětice o. Znojmo

6.2.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
133. Rendl Emanuel

20.01.1923

Čepice,o. Sušice

6.2.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
134. Bejček Václav

18.10.1925

Soutice

7.2.1952

PP

velezrada, vražda
135. Hořínek Karel

05.12.1901

Olomouc

7.2.1952

PP

velezrada
136. Kauer Jiří

21.05.1925

Chodská Lhota

7.2.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, pokus vraždy
137. Sklenička Oldřich

15.05.1926

Rakovník

7.2.1952

PP

velezrada, vražda
138. Bula Jan

26.06.1920

Lukov

20.5.1952

JI

velezrada
139. Prouza Josef

17.07.1925

Svobodné Dvory

3.6.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, pokus vraždy
140. Kraus Miroslav

03.02.1902

Louny

7.6.1952

PP

vojenská zrada, veřejné násilí
141. Lazar Jaroslav

06.02.1915

Litoboř

10.6.1952

PP

velezrada, pomoc k vraždě
142. Řezníček Josef

08.03.1910

Litobořice

10.6.1952

PP

velezrada, pomoc k vraždě
143. Vít Josef

13.03.1912

Řešetova Lhota

10.6.1952

PP

velezrada, návod k vraždě
144. Ludvík Josef

21.10.1912

Suché Vrbno

8.7.1952

PP

velezrada, vyzvědačství(
145. Palma Vladimír

08.01.1927

Nymburk

8.7.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
146. Lomič Karel

28.10.1924

Sychotín

25.7.1952

BM

velezrada
147. Kmínek Josef

27.03.1909

Vysoké Veselí

8.8.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
148. Macej Josef

22.05.1905

Košická Bělá

8.8.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
149. Strmisko Karel

01.11.1910

Praha

8.8.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
150. Fuksa Rudolf

27.11.1930

Motyčín

9.8.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, zběhnutí
151. Hejna Jiří

27.11.1930

Rokycany

9.8.1952

PP

zběhnutí, velezrada, vyzvědačství
152. Hájek Karel

29.06.1924

Praha

9.9.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, pokus vraždy, vražda
153. Pavelka Josef

08.09.1923

Praha

9.9.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, vražda
154. Bulín Přemysl

24.05.1926

Kuřim

2.10.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
155. Cerman Vladimír

04.07.1925

Čisté u Horek

11.10.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
156. Kepka Josef

26.02.1902

Vranovice

11.10.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, trestný čin proti míru
157. Špiriak František

24.12.1920

Nesluš, o. Kys.N. M.

14.10.1952

BA

velezrada, vyzvědačství, zběhnutí
158. Karolík Josef

29.09.1930

Kočkovice, o. Svidník

11.11.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
159. Plšek Ladislav

27.03.1925

Horní Lideč

11.11.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, vražda
160. Volek Boris

26.08.1928

Spišská Nová Ves

11.11.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, vražda
161. Havlíček František

08.12.1908

Čestín, o. Kutná Hora

12.11.1952

PP

velezrada, sabotáž, vyzvědačství
162. Robotka Josef

25.02.1906

Tasov u Vel. Meziříč

12.11.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
163. Šnaidr Václav

03.08.1911

Tupadla, o. Klatovy

12.11.1952

PP

velezrada, vyzvědačství; sabotáž
164. Svoboda Ladislav

6.1.1893

Štěnovice, o. Plzeň

13.11.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, návod k vraždě
165. Ženíšek Václav

10.09.1917

Plzeň

13.11.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
166. Kučera Josef

15.01.1916

?

14.11.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
167. Clementis Vladimír

20.09.4902

?

3.12.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
168. Fischel Otto

17.08.1902

Dobřany

3.12.1952

PP

velezrada, sabotáž
169. Frank Josef

15.02.1909

Prostějov

3.12.1952

PP

velezrada, vojenská zrada, sabotáž
170. Frejka Ludvík

15.01.1904

Liberec

3.12.1952

PP

velazrada, vyzvědačství, sabotáž
171. Geminder Bedřich

19.11.1901

Ostrava

3.12.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
172. Margolius Rudolf

31.08.1913

Praha

3.12.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, sabotáž
173. Reicin Bedřich

29.09.1911

Přerov

3.12.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, vojanská zrada
174. Simone-Katz André – Otto

27.5.1895

?

3.12.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
175. Slánský Rudolf

31.07.1901

?

3.12.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, vojenská zrada, sabotáž
176. Šling Otto

24.08.1912

Nová Cerekev

3.12.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
177. Šváb Karel

13.05.1904

?

3.12.1952

PP

Velezrada
178. Hošek Jan

18.05.1904

Stráž nad Nežárkou

6.12.1952

PP

velezrada, vyzvědačství
179. Chaloupecký Karel

23.03.1915

Pastuchovice

7.12.1952

PP

velezrada, návod k vraždě
180. Pokorný Alois

03.04.1928

Tišnov

18.12.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, vražda
181. Železný Vlastimil

18.04.1928

Doubravník, o. Žďár n/S.

18.12.1952

PP

velezrada, vyzvědačství, vražda
182. Babík Pavel

26.01.1924

Rosina, o. Žilina

30.1.19 53

PP

velezrada, vyzvědačství
183. Ertel Werner

27.01.1929

Glivice – Polsko

2.2.1953

PP

velezrada, vyzvědačství, vražda, odl. díť.
184. Rutkovský Alexandr

02.01.1930

Wulka, Uhrusko - Polsko

3.2.1953

PP

Velezrada, vyzvědačství
185. Melkus Jaroslav

14.04.1900

Lukov

28.3.1953

PP

velezrada, pomoc při vraždě
186. Smetana Gustav

23.08.1907

Jakubov

28.3.1953

PP

velezrada, pomoc při vraždě
187. Valent Pavol

27.07.1914

Zvolen

28.3.1953

PP

velezrada, vyzvědačství, pokus vraždy
188. Bodnár František

06.09.1914

Krásné, o. Košice

21.4.1953

PP

velezrada, vražda
189. Gruber Bohumil

04.12.1900

Tišnov

21.4.1953

PP

velezrada
190. Mihok Michal

18.09.1926

Čaklov, o.Vranov n.T.

21.4.1953

PP

vyzvědačství, velezrada; pokus vraždy
191. Mojžíš František

20.03.1914

Nasavrky

21.4.1953

PP

velezrada
192. Rešetko Ján

04.08.1917

Ploské, o. Košice

21.4.1953

PP

velezrada
193. Dvořák Jan

27.02.1921

Kožichovice

6.5.1953

PP

Velezrada, sabotáž, vražda
194. Dvořák Jan

9.10.1880

Střítež

6.5.1953

PP

Velezráda, sabotáž, vražda
195. Plzák Jaroslav

23.09.1926

Smečno, o. Slaný

6.5.1953

PP

Velezrada, vražda, zběhnutí
196. Rumíček Tomáš

21.05.1923

Javorník, o. Hodonín

6.5.1953

PP

Velezrada, vražda
197. Plichta Stanislav

16.11.1931

Třebíč

23.5.1953

PP

Velezrada, pomoc k vraždě
198. Nemeth Gustav

09.11.1929

Košice

30.5.1953

PP

Velezrada, vražda, loupež, zpronevěra
199. Fajkus Luděk

20.07.1925

Vsetín

16.6.1953

PP

Velezrada, vyzvědačství
200. Vašek Josef

05.12.1921

Nový Hrozenkov

16.6.1953

PP

velezrada, vyzvědačství
201. Jurča Miroslav

02.03.1926

Nový Hrozenkov

23.8.1953

BM

velezrada, vyzvědačství
202. Vávra-Stařík Josef

29.10.1902

Lhota, o. Zlín

27.8.1953

PP

úklady o republiku, vyzvědačství, vražda, spiknutí
203. Krejčí Josef

5.4:1891

Spěšov, o. Boskovice

29.8.1953

PP

velezrada, pomoc k vraždě
204. Hadaš Vladislav

28.05.1923

Skalička, o. Hranice

30.10.1953

PP

velezrada, vražda, rozkrádání
205. Harazim Antonín

17.08.1931

Kateřinky

30.10.1953

PP

velezrada, vražda, rozkrádání
206. Jakubek Bohumil

09.07.1905

Vídeň

30.10.1953

PP

velezrada, rozkrádání, návod k vraždě
207. Jeřábek Alois

16.01.1927

Brno

5.12.1953

PP

Velezrada
208. Musil Josef

23.03.1900

Osová Bítýška

9.1.1954

PP

velezrada, vyzvědačství, vojenská zrada
209. Milučný Alois

26.10.1930

Velké Rovně, o. Bytča

20.1.1954

PP

Velezrada
210. Kozlík Josef

16.09.1904

České Janovice

20.2.1954

PP

velezrada, vyzvědačství
211. Peteřík Jaroslav

11.03.1923

Ostřetice, o. Klatovy

20.2.1954

PP

Velezrada, vyzvědačství
212. Závodský Osvald

27.10.1910

Svinov

19.3.1954

PP

sabotáž, velezrada
213. Vacek František

01.04.1931

Praha

7.5.1954

PP

velezrada, pokus vraždy, loupež
214. Gruber Karel

15.07.1927

Rapšach u Třebové

29.5.1954

PP

velezrada, pokus vraždy
215. Kandráč Anton

08.04.1925

Kriviany, o. Sabinov

29.5.1954

PP

velezrada, pokus vraždy
216. Gavenda Štěpán

25.06.1920

Vizovice

28.6.1954

PP

Vyzvědačství
217. Zajíček František

6.2.1896

Krásné Březno, o. Ústí n/L

7.7.1954

PP

velezrada, vyzvědačství
218. Uličný Bartoloměj

12.01.1923

Velký Šariš

30.11.1954

PP

velezrada, loupež, vydírání, účast na vraždě
219. Řezáč Jiří

09.02.1928

Obděnice u Milevska

10.2.1955

PP

velezrada, vyzvědačství, pokus vraždy
220. Sirotek Jaroslav

21.12.2023

Radešice u Milevska

10.2.1955

PP

velezrada, vyzvědačství, obecné ohrožení, vražda
221. Šíma Bohumil

18.04.1928

Nezdice, o. Sušice

10.2.1955

PP

velezrada, vyzvědačství, obecné ohrožení
222. Lehotský Alexandr

15.11.1920

Lukajanovo, SSSR

24.3.1955

PP

vyzvědačství
223. Volf Karel

15.06.1932

Rajnochovice

24.3.1955

PP

velezrada, vražda
224. Janata Zbyněk

01.02.1933

Bartoušov

2.5.1955

PP

velezrada, pokus vraždy, loupež
225. Novák Ctibor

25.10.1902

Praha

2.5.1955

PP

velezrada
226. Svéda Václav

26.04.1921

Povín u Kojetína

2.5.1955

PP

velezrada, sabotáž, loupež, pokus vraždy
227. Nemček Bernard

10.05.1925

Likávos

29.7.1955

PP

velezrada, vyzvědačství
228. Kvíčera Václav

3. 2.1896

Rosošky u Jaroměře

26.1.1957

PP

vyzvědačství, velezrada
229. Potoček JUDr. Josef

23.01.1906

Velká Jesenice

26.1.1957

PP

velezrada, vyzvědačství
230. Heide-Hermanu Kamil

21.02.1909

Vídeň

20.5.1958

PP

vyzvědačství
231. Kubelka Josef

30.11.1902

Bartoňovice, o. Kolín

9.8.1958

PP

velezrada
232. Petrovský Adolf

16.09.1928

Technice, o. Písek

13.5.1959

PP

pokus vraždy, velezrada
233. Daraboš Ladislav

11.05.1910

Kašice

29.7.1959

PP

vojenská zrada, spolčení k útoku na ústavní činitele
234. Tomek Vladivoj

09.06.1933

Praha

17.11.1960

PP

78/3 tr. z., velezrada

 

Pramen: ÚŘAD DOKUMENTACE A VYŠETŘOVÁNÍ ZLOČINŮ KOMUNISMU POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY