FOTOGALERIE - SPOLEČNOST
hlavicka.GIF (1780 bytes)

Sovovy mlýny 90. léta - Sovovy mlýny a jejich rekonstrukce jsou jedním z příkladů nezištné pomoci našich krajanů a peripetií, kterým musí ve své staré vlasti nadále čelit (příběh daru rozsáhlé sbírky obrazů Medy Mládkové) doplneno.gif (900 bytes)
Nové Město nad Metují 90. léta - Nové Město nad Metují je příkladem rychle se obnovujících menších měst.
Jeseníky - větrné elektrárny 90. léta - alternativní zdroje energie v Jeseníkách. fungují přesto, že koncepce energetické politiky státu stále neexistuje.
leden 2001 - demonstrace na podporu svobody projevu v ČT Leden 2001 - demonstrace na podporu svobody projevu v ČT a proti zasahování vládnoucích politiků do televizního vysílání.
listopad 2000 - po zasedání MMF v centru Prahy Podzim 2000 - po řádění "demonstrantů" proti zasedání MMF vypadala řada výloh v centru Prahy stejně.
2000 - sochař David Černý - Svatý Václav v pasaži Lucerny v Praze 2000 - svatý Václav sochaře Davida Černého v pasáži Lucerny jako by trefným způsobem vystihl "blbou náladu" konce devadesátých let.
pomník Američanů v Plzni Květen 1995 - u příležitosti 50. výročí konce 2. světové války byl odhalen v Plzni pomník Díky, Ameriko. Pomník odhalila za účasti prezidenta Havla, Madeleine K. Albrightová, která pomohla urychlit přijetí České republiky do NATO.
dům U Hybernů 1993 - zchátralý dům U hybernů, zastavený ministerstvem kultury v rámci neúspěšného pokusu s pořádáním loterií, je němým svědkem chyb jejího tehdejšího vedení a pokračující nedostatečné péče o naše památky. doplneno.gif (900 bytes)
podstavec bývalého Stalinova pomníku v Praze 1991 - u příležitosti konání Všeobecné Československé výstavy v Praze bylo na podstavec bývalého Stalinova pomníku umístěno kyvadlo hodin. doplneno.gif (900 bytes)
růžový tank na Smíchově 1990 - Růžový tank na Smíchově už dnes není. Ztěží si dokážeme představit, že ho barvili vlastnoručně novopečení poslanci tehdejšího Federálního shromáždění.
hlavní tŕída v Kladně 1952sousošší horníků v Kladně 1952 Kladno 1952, působiště A.Zápotockého. Padesátá léta byla pokusem o vybudování ideálního světa, který přinesl mnoha lidem neideální utrpení.
obr.2 Sousoší horníků v Kladně 1952. Počátek éry socialistického realismu v umění.
hranice - stopy po železné oponě 1998 Stopy po "železné oponě" patrné na Šumavě ještě v roce 1998. Pokus o přechod hranice na západ zaplatilo mnoho lidí životem.
Lidice - pomník dětem 2000 Lidice a Ležáky se staly symbolem válečných útrap českého obyvatelstva. Pomník dětem byl za přispění ze zahraničí dokončen v roce 2000.
parašutisté 1942 1942 - v kryptě pravoslavného kostela, po úspěšném atentátu na říšského protektora, ukončili odvážní parašutisté svůj život.
pevnost Hanička - po německém pokusném třítýdenním bombardování Pevnost Hanička - její stav po německém pokusném třítýdenním ostřelování z bezprostřední blízkosti ukazuje kvalitu opevnění , které nebylo českoslovenkou armádou využito.
opevnění v Orlických horách 1938 Opevnění v Orlických horách v roce 1938 nebylo ještě dokončené.
nacistická mučírna gestapa v Praze 1939 - 1945 Nacistická mučírna gestapa v Praze 1939 - 1945. Co k tomu dodat?
Masaryk Velká lidská autorita prvního československého státu jeho první prezident T.G.Masaryk.
ČNB Česká národní banka postavená za první republiky.
Národni divadlo v Praze Národní divadlo, zhmotnělý duch národního obrození.
Obecní dům v Praze Obecní dům v Praze se stal svědkem mnoha událostí. 28.10.1918 zde Národní výbor vydal první zákon samostatného československého státu.
Telč Telč - městská rezervace na seznamu památek UNESCO je nádhernou ukázkou docované městské architektury.
skanzen české vesnice - Přerov u Lysé nad Labem Skanzen české vesnice v Přerově u Lysé nad Labem. Ukázka lidové architektury a života našich předků na vesnici.
Pomník studentům Karlovy univerzity padlým při obraně mostu během třicetileté války, Národní knihovna - Klementinum Pomník studentům Karlovy univerzity padlým při obraně mostu během třicetileté války ve dvoře Národní knihovny v Klementinu. Díky jejich statečnosti dnes nejsou cennosti ze Starého Města ve Švédsku.
Novoměstská radnice Nové Město Pražské, které velkoryse založil a podpořil Karel IV, zdojnásobilo svoji velikost i význam.
Orloj Staroměstský Orloj je jedním ze symbolů středověkého města a království.
Pražský hrad Hrad a podhradí Pražský Hrad, pradávné středisko české státnosti a moci. doplneno.gif (900 bytes)
Pražský hrad Katedrála sv. Víta je dodnes jedním ze základních symbolů českého státu.
Vyšebrodský klášter Vyšebrodský klášter. Křesťanství sehrálo prvořadou úlohu při formování základů českého státu.
rotunda na Řípu Rotunda na Řípu jakoby připomínala dávné pověsti o příchodu kmene Čechů.
rotunda Budeč, založená Spytihněvem roku 852 . Do této rotundy chodil do školy Svatý Václav Rotunda Budeč, založená Spytihněvem roku 852 . Do této rotundy chodil Svatý Václav do školy. Je to nejstarší stavba na našem území.

Datum poslední modifikace: 25.12.2001 (řazeno podle roku).

© 2000, 2001 Česká politika